رئیسی: دولتم دولت ائتلاف با مردم، تولیدکنندگان و کارگران خواهد بود/ ریشه مافیا را باید از طریق دولت خشکاند
رئیسی: دولتم دولت ائتلاف با مردم، تولیدکنندگان و کارگران خواهد بود/ ریشه مافیا را باید از طریق دولت خشکاند
کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت من ائتلافی خواهد بود؛ ائتلاف با مردم، تولیدکنندگان و کارگران. به سمت همه نیروهای مولد و ضدفساد دست استمداد دراز می‌کنم.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بازدید از شهرک صنعتی عباس آباد که بخش قابل توجهی از واحدهای آن در حال حاضر تعطیل شده، در جمع تولیدکنندگان و کارگران شهرک صنعتی عباس آباد اظهاراتی داشت که محورهای آن به شرح ذیل است:

دولت من ائتلافی خواهد بود، ائتلاف با مردم، تولید کنندگان و کارگران به سمت همه نیروهای مولد و ضدفساد دست استمداد دراز می کنم.

برخوردهای پلیسی و قضایی با واردات بی رویه و قاچاق کالا کافی نیست، ریشه مافیا را باید از طریق دولت خشکاند.

ما نیازمند یک خیزش عمومی و اجتماعی برای برپایی ایران قوی هستیم. این خیزش عمومی حتما نیاز به هم پیمانی یک دولت مردمی با نیروهای مولد کشور دارد.

متاسفانه سالهاست این نیروها و پیشرانان حقیقی کشور توسط ساختارهای فسادزا و معیوب، روز به روز درحال ضعیف تر شدن هستند.

فقط قدرت نظامی امنیت آور نیست بلکه تولید برتر و با کیفیت و قابل رقابت با نوع خارجی نیز تولید قدرت می‌کند و امروز قدرت کشور در گرو اقتدار در تولید است.

اصلاح نظام بانکی کشور یکی از اولویت‌های دولت مردمی است.

از هر مجموعه ی اقتصادی که بازدید کردم، مردم از مدیریت بانکی گله مند بودند. در قوه قضائیه جلسات پی در پی  با مسئولان بانکی داشتم و تلاشهای فراوانی برای اصلاح وضع موجود کردم اما این اقدامات کافی نیست. باید در سرمنشا، ریشه فساد را بخشکانیم و من برای انجام این ماموریت بزرگ وارد صحنه شده ام.

دولت وظیفه هدایت، حمایت و نظارت دارد، اما نباید صدور مجوز‌ها باعث اخلال در روند تولید شود.

دولت باید بر فعالیت‌های تولیدی نظارت داشته باشد، اما نباید با مجوز‌ها و تصمیمات خلق الساعه دست و پای تولیدگر را ببندد.

کارآفرین و تولیدگر باید بتواند برنامه ریزی و پیش بینی داشته باشد و مجوز‌های دست و پا گیر و بی ثباتی در مقررات و تصمیم گیری‌ها مانع این کار است و الزام تولیدکننده و کارآفرین به اخذ مجوزهای متعدد، باید جای خود را به نظارت پسینی دولت بدهد.

راه حل مقابله با قاچاق این است که ارزی که از مسیر صادرات به دست می‌آید وارد حوزه تولید شود و این وظیفه دولت است که بر این موضوع نظارت کند.

اگر قانون برنامه توسعه اجرا می‌شد، امروز واحد‌های تولیدی با قطعی چند ساعته برق مواجه نمی‌شدند و تولید تعطیل نمی‌شد و شاهد این میزان خسارت نبودیم.

نیروهای مولد و موثر در کشور اگر جدی گرفته شوند، می توانند مشکلات سخت و ساختاری اقتصاد را برطرف کنند، بنده هم‌پیمان این نیروهای مولد خواهم بود و در میدان و در جزء جزء حرکت کشور متوجه و دغدغه مند آنها هستم.

باید در میدان، از نیروهای مولد حمایت کرد. باید زنجیره های راهبردی صنعت را تکمیل کرد و باید از بازار ملی حفاظت و پشتیبانی کرد.

حرکت ما در قوه قضائیه برای مبارزه با فساد و حمایت از تولید هم گام به گام و نه شتاب زده، قاطع و مستحکم و نه لرزان و مردد و در صحنه و مورد به مورد بوده است.

من دست استمداد به سمت همه نیروهای مولد و ضدفساد برای ساختن ایران قوی دراز می کنم.

 دولت مردمی دولتی فعال، چابک و تولیدمحور خواهد بود که اصلاح ساختارهای درونی خود و حمایت از نیروهای مولد را به منظور خوداتکایی و استقلال عدالت محور ایران عزیز پی خواهد گرفت.

من امروز برای اعلام ائتلاف ناگسستنی دولت مردمی، با شما تولیدکنندگان و کارگران عزیز، به اینجا آمده ام.
هدف مشترک ما تشکیل ایران قوی است و من برای این کار دولت ائتلافی تشکیل خواهم داد، ائتلاف با تولید کنندگان، کارآفرینان و کارگران عزیز.

گفتنی است مهمترین دغدغه و درد دل کارگران در این بازدید چند ساعته مواردی چون تورم فزاینده، مسکن و اجاره نشینی و عدم ثبات شغلی بدلیل تضعیف و یا تعطیل تولید در بسیاری از واحد‌های صنعتی بود.

تولید کنندگان نیز با ابراز گلایه شدید از مسائلی همچون مشکلات بانکی، بروکراسی اداری، مجوز های بی پایان و متعدد، واردات لجام گسیخته و قاچاق کالا از آیت الله رئیسی برای نجات تولید و صنعت کشور استمداد کردند‌.

انتهای پیام/