دو اثر کاروانسرا و حمام کهیار به بخش خصوصی واگذار شده است
دو اثر کاروانسرا و حمام کهیار به بخش خصوصی واگذار شده است

مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ساماندهی 2 اثر تاریخی و مرمت مسجد مورک با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اجرایی خواهد شد.

مجید صفایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه اظهار داشت: طرح ساماندهی بناهای تاریخی بافت بلادشاپور به زودی با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اجرایی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای ساماندهی مجموعه تاریخی دو اثر کاروانسرا و حمام کهیار به بخش خصوصی واگذار شده است.

صفایی افزود: مرمت مسجد مورک(ابوذر غفاری) از دیگر اقدامات یک سال اخیر بوده که با پیگیری امام جمعه شهرستان هم اکنون در مرحله نهایی تکمیل است.

وی گفت: مرمت حجره امامزاده جابر(ع) در بافت نیز در حال انجام است و قرار است این دو بقعه متبرکه برای اجرای کارهای فرهنگی در اختیار هیأت‌های مذهبی و جوانان فعال قرار گیرد.

صفایی افزود: با وجود شرایط کرونایی اجرای پروژه‌های ساماندهی آثار تاریخی و توسعه گردشگری تعطیل نشد و همه زیرساخت‌ها برای پذیرایی از گردشگران بعد از کرونا فراهم خواهد شد.

این مسؤول در خصوص تملک خانه‌های حریم بافت گفت: سال ۹۹ مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان برای تملک یک باب منزل و پرداخت بخشی از بدهی چهار قطعه زمین در این مجموعه هزینه شد.

انتهای پیام/