در سفر دوروزه دستیار وزیرارتباطات و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران به استان چه گذشت+تصاویر
در سفر دوروزه دستیار وزیرارتباطات و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران به استان چه گذشت+تصاویر
در این سفر دو روزه به استان کهگیلویه و بویراحمد مهندس سید فرزاد نجات نیا دستیار وزیر ارتباطات و فناوری، آقای محمد دانشور مشاور فرمانده کل سپاه را همراهی کردند.

در این سفر دو روزه به استان کهگیلویه و بویراحمد مهندس سید فرزاد نجات نیا دستیار وزیر ارتباطات و فناوری، آقای محمد دانشور مشاور فرمانده کل سپاه را همراهی کردند.

دستیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بند ۷ ” رشته کوه حفاظت شده خائیز به طول ۱۷ کیلومتر مساحت ۲۵ هزار هکتار ما بین دو استان کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان (شمالی-جنوبی) و مابین دو سد مارون و کوثر (غربی – شرقی) با صد نمونه گیاهیِ اغلب نادر و گونه های جانوری متنوع از جمله پلنگ نادر کاراکال و بیش از دو هزار کل و بز کوهی نیازمند حفاظت و توجه جدی دارد و پیشنهاد می گردد: با توجه به تکنولوژی های روز از طریق مبادی مربوطه “وزارت ارتباطات و فناوری و سازمان محیط زیست” در بحث اینترنت اشیاء (IOT) برای حفاظت مضاعف پیش بینی و در دستور کار قرار گیرد.

از طرفی در نقاط مختلف استان که در فصل گرما خواسته و یا ناخواسته آتش سوزی اتفاق افتاده و بخش قابل توجه از مراتع حفاظت شده کوه خامی گچساران، جنگلهای لوداب و خائیز از بین رفته است ، در این راستا نیروهای مردمی، تشکلهای جهادی و بسیج در کنار دیگر مسئولین در خصوص اطفاء حریق اقدام کرده اند که منجر به فوت و زخمی شدن چند تن از نیروهای جهادی شده است، و شایسته است برای رسیدگی از خانواده های این عزیزان در سطح ملی و محلی توجه شود.
لذا نظر به اقلیم چهار فصل استان که مستعد اتفاقات مشابه می باشد برای تجهیز مدیریت بحران استان از طریق نیروهای مسلح، وزارت کشور، هلال احمر و وزارت بهداشت اقدام شود.

بند ۹ ” در بازدید از شهرک صنعتی  چرام علیرغم زیرساخت های نسبتا مناسب، متاسفانه بالای ۸۰ درصد واحد های تولیدی تعطیل شده اند که اهم مشکلات به سرمایه در گردش و ضعف در بازاریابی و مارکتینگ برمی گردد.

ملاحظه” زیرساختهای اینترنت و پوشش ارتباطی در این سالها می‌تواند نوید بخش بازاریابی آنلاین و توسعه فعالیت های اقتصاد دیجیتال متناظر با پیشرفت و آبادانی اقلیم منطقه چهار فصل این استان باشد.

بند ۱۰ ” همانگونه که استحضار دارید در سفر مقام معظم رهبری در سال ۷۳ که فرمودند: “من از وضعیت عشایر راضی نیستم!” و بودجه ۲۰ میلیارد تومانی برای آبادانی استان اختصاص دادند. یکی از مهمترین آن خارج کردن استان از  بن بست، و اتصال به شریانهای جاده ای جنوب به مرکز کشور(خوزستان به اصفهان)، یعنی اتمام کریدور پاتاوه-دهدشت در دستور کار قرار گرفت و در سال قبل در سفر حضرت عالی و بازدید از اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در این پروژه مهم نیازمند تاکید و توصیه لازم به “وزارت راه و شهرسازی بعنوان کارفرما و قرارگاه خاتم” بعنوان پیمانکار می باشد.

ملاحظه:  قطعه ۶۸ کیلومتری مذکور که تنها قطعه این مسیر ۲۵۰ کیلومتری یعنی کریدور جنوبی – شمالیست و هنوز به بهره برداری نرسیده است.

بند ۱۱ ” در بازدید از معدن بوکسیت با خلوص بالا در شهرستان چرام (بخش سرفاریاب) که مشکلات عدیده زیست محیطی را برای مراکز جمعیتی اطراف به همراه داشته است.

نظر به اینکه بوکسیت چرام با خلوص بالا بعنوان مواد اولیه در کارخانه تولید آلومینا در استان خراسان شمالی (مجتمع جاجرم)  استفاده می شود و در طول سه سال گذشته نزدیک به ۱۰۰ هزار تن برداشت شده است، که علارغم پیامدهای زیست محیطی کمترین عایدی را برای این منطقه محروم نداشته است

لذا از باب توزیع عادلانه امکانات و فرصت ها و تاکید رهبر معظم انقلاب که در کنار گفتمان عدالت و عقلانیت مباحث آبادانی و پیشرفت و محرومیت زدایی رو مطرح فرموده اند بخشی از درآمد این کالای استراتژیک از طریق ایمید رو وابسته به “وزارت صنعت، معدن و تجارت” برای اشتغال و محرومیت زدایی در منطقه مذکور در نظر گرفته شود.

دستیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:
این کارخانه سالانه ۲۴۰ تا ۲۶۰ هزار تن پودر آلومینا بعنوان خوراک اولیه ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تن شمش آلومینیومی تولید می کند، میلیونها یورو در آمد ارزی را به همراه داشته است.

شایان ذکر است به گفته کارشناسان مربوطه یک تن بوکسیت چرام با چهار تن بوکسیت جاجرم مخلوط می شود.

اکثر قریب به اتفاق این دیار تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی هستند و در طی یک دهه اخیر بیش از ۳۰ درصد مهاجرت کرده اند.