خبرهای خوش ستاد اجرایی از کارخانه قند یاسوج و شرکت گیاهان دارویی گچساران
خبرهای خوش ستاد اجرایی از کارخانه قند یاسوج و شرکت گیاهان دارویی گچساران
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام کهگیلویه و بویراحمد خبرهای خوشی از کارخانه قند یاسوج و شرکت گیاهان دارویی گچساران داد.

شایان نادری در آیین توزیع بسته‌های آموزشی ستاد اجرایی حضرت امام استان کهگیلویه و بویراحمد در محل گلزار شهدای شهر یاسوج گفت: این سومین مرحله است که طی سه سال اخیر در کشور بسته‌های  آموزشی توسط بنیاد احسان در بین محرومین جامعه توزیع می‌شود که ۴۷۰۰ بسته آموزشی برای دانش آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه استان در همه ۹ شهرستان کهگیلویه و بویراحمد و در مناطق مختلف تدارک دیده شده است که از کانال گروه های جهادی و موکب‌های طرف همکاری ستاد اجرایی توزیع می‌شود.

وی گفت: از ابتدای شروع کرونا تا کنون ۱۶۰ هزار بسته اعم از معیشتی و بهداشتی و آموزشی توسط بنیاد احسان در استان توزیع شده که این روال استمرار خواهد یافت و تا پایان کرونا ادامه دارد.

نادری بیان کرد: تمام تلاش ما این است که بسته‌ها به دست مستحق ترین افراد در نقاط مختلف استان برسد.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی نه تنها در بحث جهادی و حوزه‌های اجتماعی بلکه در حوزه‌های دیگر نیز فعالیت خود را ادامه می‌دهد که در بحث کارخانه قند با همکاری و رهنمودهای آیت‌الله حسینی و همکاری بسیار خوب رئیس کل دادگستری استان بحث واگذاری آن تسهیل شد.

نادری گفت: با واگذاری قانونی و قطعی ۵۱ درصد از سهام کارخانه به ستاد اجرایی کارهای مقدماتی جهت راه اندازی کارخانه توسط ستاد اجرایی آغاز گردیده و در هفته آینده فعالیت‌های راه‌اندازی آغاز می‌شود هر چند سهل انگاری‌ها در آن زیاد بوده که با مخروبه‌ای از آهن‌آلات مواجه هستیم و امیدواریم با کمک همه مسئولان استانی و با حمایت های نماینده ولی فقیه و رئیس کل دادگستری استان کارها به سرعت انجام شود.

وی گفت: یک شرکت دارویی با سهام ۱۰۰ درصدی توسط ستاد اجرایی در سربیشه گچساران راه اندازی می‌شود که در نیمسال دوم ۱۴۰۰ کار آن به اتمام خواهد رسید این شرکت انقلاب عظیمی در گیاهان دارویی استان ایجاد خواهد کرد آن چیزی که تاکنون دیده ایم خام فروشی گیاهان دارویی بوده در صورتی که عصاره‌گیری و فرآوری انجام شود حرف زیادی برای گفتن خواهیم داشت.

نادری در خصوص ظرفیت این شرکت دارویی گفت:  ظرفیت ۴۰ هزار تن فرآوری داروهای گیاهی در ماه را دارد و از نقاط مختلف استان با ظرفیت گیاهان دارویی می‌توانند در زنجیره این کارخانه حضور داشته باشند.

وی در زمینه اقدامات دیگر ستاد اجرایی جهت رونق تولید و اشتغال گفت: در زلزله شهر سی‌سخت آب معدنی چویل دنا در دستور کار قرار گرفت و به همت بنیاد برکت ۲۷ میلیارد ریال سرمایه در گردش به آن تزریق شد خط تولید آن راه‌اندازی شده و اکنون ۱۵ نفر مشغول اشتغال هستند.

انتهای پیام/