حدود ۲۵ هکتار از مساحت پارک جنگلی کرخه دچار آتش سوزی شد
حدود ۲۵ هکتار از مساحت پارک جنگلی کرخه دچار آتش سوزی شد
رئیس اداره پارک ملی کرخه با بیان اینکه آتش سوزی در پارک حفاظت شده کرخه خاموش شده است، گفت: با توجه به انبوه درختان موجود در 25 هکتاری که دچار آتش سوزی شد حداقل در هر 10 متر مربع یک درخت دچار آتش سوزی شده است.

محمد الوندی عصر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاردر اهواز، با تایید آتش گرفتن پارک جنگلی کرخه، اظهار کرد: روز گذشته دو مورد آتش سوزی در منطقه اتفاق افتاد که در مورد اول چهار تا پنج هکتار آتش گرفت و هنوز عملیات خاموش کردن آن‌ها به پایان نرسیده بود که سایت گوزن زرد ایرانی نیز دچار حریق شد.

وی افزود: با توجه به اینکه سایت نگهداری گوزن زرد پوشش گیاهی زیادی دارد و چَرا و تردد دام در آن صورت نمی‌گیرد به همین دلیل حجم آتش سوزی در آن زیاد شد.

رئیس اداره  پارک ملی کرخه با بیان اینکه برای خاموش کردن آتش از فرمانداری شهرستان درخواست لودر کردیم، گفت: حدودا ساعت ۱۲ شب یک دستگاه لودر به محل آتش سوزی ارسال شد که پس از ارسال لودر ابتدا  بخشی که برای ما خیلی مهم بود و گوزن‌ها در آن نگهداری می‌شوند را از خطر نجات دادیم.

الوندی با تاکید بر ایمن سازی سایت گوزن زرد بیان کرد: با توجه به متوقف شدن جهت باد در منطقه، مابقی آتش سوزی را حوالی چهار صبح امروز نیز خاموش کردیم.

وی علت آتش سوزی را عمدی برشمرد، و افزود: با توجه به احتمال باقی ماندن بقایای آتش به صورت جزیره‌ای در محل، صبح امروز به منظور خنک کردن و پایش بار دیگر به محل آتش سوزی مراجعه کردیم که تا ساعتی پیش آتش به طور کامل مهار شده و مشکلی وجود ندارد.

الوندی با تاکید بر اینکه آتش به هیچ کدام از گوزن‌ها آسیبی وارد نکرده است، عنوان کرد: حدود ۲۵ هکتار از مساحت پارک جنگلی کرخه دچار آتش سوزی شد که با توجه به انبوه درختان موجود در این مساحت حداقل در هر ۱۰ متر مربع یک درخت دچار آتش سوزی شده است.

انتهای پیام/ر