حجت الاسلام اندرزیان استاد حوزه و دانشگاه به شکوه و عظمت حضور مردم دیندار و ولایتمدار در مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم« آمیراحمدتقوی» اشاره کرد وگفت: ، انگیزه سیاسی منفعتی که نداشته زیان و ضرر دارد، که براساس تاکیدات رهبری کار جهادی با ارزش است و یک قدم کارفرهنگی را با هزار برنامه سیاسی عوض نمی کنیم.

مراسمی یادبود به مناسبت ارتحال ملکوتی آیت الله آمیراحمد تقوی در دیشموک برگزار شد.

ابتدا حجت الاسلام شیخ علی اکبر راوند امام جمعه دیششموک ضمن ابراز تسلیت از ارتحال ملکوتی عالم ربانی، گفت: این مراسم یادبود در این منطقه به پاس زحمات سالهای تلاش مرحوم ایت الله آمیراحمد تقوی در مناطق مختلف بویژه برای مناطق محروم مثل دیشموک برگزار شده است.
وی افزود: ایشان همه ی عمر خود را در جهت کسب علم و کارهای مذهبی و فرهنگی و تبلیغ دین و خدمت به مردم و محرومان بوده است.
حجت الاسلام والمسلمین سید هدایت محمودی امام جمعه لنده در مراسم یادبود آیت الله میراحمد تقوی درشهر دیشموک اظهار کرد: امیراحمد تقوی هم برای دنیای مردم و هم جهت دین مردم مفید و موثر بوده است
وی؛ با اشاره به اینکه مرحوم آمیراحمد تقوی در بین عشایرنشین آموزه های دینی را به مردم تعلیم می داد،افزود: آیت الله تقوی تاثیر زیادی بر بخش مسائل دینی و فرهنگی منطقه داشته است.
در ادامه حجت‌الاسلام امرالله اندرزیان استاد حوزه و دانشگاه در جمع مردم دیشموک  اظهار کرد:  مرحوم آمیراحمدتقوی در بحث تبلیغ به مناطق محروم مثل دیشموک عنایت داشتند.
وی، با اشاره به خاطره ای از یک نامه از ایت الله درخصوص حذف رسم غلط تیراندازی در مراسمات برای منطقه، گفت: نگاه مرحوم تقوی به مردم و هدفش برای خدمت به مردم بوده است.
اندرزیان از دوستی و صمیمیت خویش با شهید پرواز از شهدای دیشموک اشاره و به نکاتی پیرامون اهمیت علم و جایگاه عالم اشاره کرده است.
وی اذعان کرد: ظلم پنهان یعنی سخنران بدون مطالعه بیاید و حرف هایی برای مردم بزند که تاثیری نداشته باشد و وقت مردم را تلف کند.
حجت الاسلام اندرزیان به جایگاه و سواد علم عالم ربانی کهگیلویه و بویراحمد اشاره و خاطرنشان کرد: باسواد مدرکی زیاد داریم ولی هرکسی عالم نمی شود.
وی به شکوه و عظمت حضور مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری این عالم برجسته اشاره داشت و متذکر شد: عظمت شکوه مراسم مرحوم تقوی به جهت و سبب علم و جایگاه عالمی وی بوده است.
حجت الاسلام اندرزیان با بیان اینکه، فرشتگان به علم اگاه هستند و حیف انسان بمیرد و نداند چه بداند!، افزود: مرحوم  تقوی ارتباط زیادی با قران داشته و به قران و اهل بیت توجه ویژه داشته است.
استاد حوزه و دانشگه  تصریح کرد: غیرمسیر قران عاقبتی جز پشیمانی ندارد که  باید از خدا و قران و اهل بیت فاصله نگیریم!.
اندرزیان بیان کرد: قران خواندن باعث رحمت خداوند می شود.
استاد حوزه و دانشگاه گفت: مرحوم آمیراحمدتقوی خمس از هرکسی نمی گرفت و در مسائل مالی حساس بود.
اندرزیان با بیان اینکه، انگیزه سیاسی منفعتی که نداشته زیان و ضرر دارد، گفت: براساس تاکیدات رهبری کار جهادی با ارزش است.
وی متذکر شد: یک قدم کارفرهنگی را با هزار برنامه سیاسی عوض نمی کنیم.
حجت الاسلام اندرزیان به اهمیت دو مقوله ی اطاعت از خدا و بندگی بندگان خدا اشاره و گفت:آیت الله آمیراحمد تقوی ما را تذکر داده که از هر روستایی بوده، در همان روستا خدمت کرده و فعالیت داشته باشیم.