جزئیات اعدام نشدن ۲قاتل
جزئیات اعدام نشدن ۲قاتل
صالحی از ایجاد صلح و سازش در دوپرونده نزاع منجر به قتل عمد در شرق استان هرمزگان خبر داد.

رکنا/ صالحی از ایجاد صلح و سازش در دوپرونده نزاع منجر به قتل عمد در شرق استان هرمزگان خبر داد.

علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بیان داشت: در آستانه سال جدید و در نتیجه همت و تلاش چندین ساله اعضای شورای حل اختلاف شهر هشتبندی از توابع شهرستان میناب دو فقره پرونده قتل عمدی منجر به صلح و سازش شد.
تا (۳۰% تخفیف ویژه) برای انواع شکلات !
لبنیات تازه تا ۱۲ درصد تخفیف
چگونه از آسیب‌های خانه نشینی طولانی در امان باشیم؟
استیک کباب کنید! آنلاین بخرید و درب منزل تحویل بگیرید!
لیست قیمت انواع نوشابه پس از کسر تخفیف ویژه
حراج یعنی :هر عدد نوشابه، ۹۰۰ تومن زیر قیمت بازار

صالحی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از این دو پرونده مربوط به ارتکاب قتل در هجده سال پیش و دیگری، ۱۵ سال قبل بوده که در نهایت با جلب رضایت اولیاء دم و اعلام بخشش آن‌ها؛ با قبول صلح و سازش مختومه شد.

صالحی در خصوص جزئیات این پرونده‌ها اظهار داشت: در پی وقوع قتلی در سال ۱۳۸۰ پرونده‌ای با این عنوان در مرجع قضایی تشکیل و پس از دستگیری قاتل و طی مراحل دادرسی منجر به صدور حکم قصاص که متعاقب آن در سال ۱۳۸۳ نیز قتل دیگری به تلافی قتل اول به وقوع پیوست که سبب افزایش نگرانی‌ها در میان مردم منطقه شد.

این مقام قضایی خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و پس از دستگیری قاتل پرونده دوم، شورای حل اختلاف بر اساس وظایف ذاتی خود مبنی بر اصلاح ذات البین به این موضوع ورود کرد و با همکاری معتمدین و ریش سفیدان منطقه و برگزاری جلسات متعدد با اولیاء دم هر دو پرونده موفق به اخذ رضایت و برقراری صلح و سازش بین طرفین و تحکیم آرامش و امنیت منطقه شد.

وی درپایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه شورای حل اختلاف استان هرمزگان در سال ۱۳۹۸ با حرکتی جهادی موفق به برقراری صلح و سازش در تعداد ۱۴ هزار و ۲۷۶ فقره پرونده شده است که مصمم هستیم این حرکت خداپسندانه و ارزشمند با قوت و تلاشی مضاعف در سال نیز تداوم یابد