بسیج ۸۰۰ گروه جهادی برای خدمت رسانی به مردم خوزستان در تنش آبی
بسیج ۸۰۰ گروه جهادی برای خدمت رسانی به مردم خوزستان در تنش آبی
مسئول بسیج سازندگی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان از فعالیت ۸۰۰ گروه جهادی برای کمک به رفع مشکل کم آبی در شهرهای استان خوزستان خبر داد.

سرهنگ پاسدار یونس زبیدی عصر یکشنبه در حاشیه خدمت رسانی گروه های جهادی به مناطق محروم خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور کمک‌رسانی و رفع مشکل مناطقی که با تنش آبی مواجه هستند، قرارگاه حضرت عباس (ع) در سپاه ولی عصر(عج) خوزستان راه اندازی شده است.

وی افزود: اکنون ۸۰۰ گروه جهادی سازماندهی شده‌اند و بر اساس نیاز، اقداماتی نظیر توزیع آب شرب با تانکر ، آب معدنی و آب خام برای احشام در مناطق مختلف استان در حال انجام است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان ادامه داد: در حال حاضر گروه‌های جهادی در مناطق اولویت دار استان از جمله در شهرستان های هویزه، دشت آزادگان، حمیدیه، رامشیر و آبادان در حال خدمت رسانی هستند.

وی بیان کرد: عمده تمرکز نیروهای جهادی برای آبرسانی در روستاهای حوضه پایین دست کرخه است که با مشکلات کم آبی بیشتری مواجه هستند.

سرهنگ پاسدار زیبدی گفت: گروه‌های جهادی همچنین با همکاری شرکت آبفا به صورت شبانه روزی قرار است ۴۶ کیلومتر خط لوله را برای آبرسانی به روستاهای بخش غیزانیه کارگزاری و نصب کنند.

وی افزود : با کارگزاری ۹ کیلومتر خط لوله‌ ۲۵۰ میلیمتر و اتصال آن به آب غدیر آبرسانی به روستاهای منطقه جفیر شهرستان هویزه انجام می شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ولی عصر خوزستان گفت: همچنین آبرسانی به بخش نیسان شهرستان هویزه از طریق خط لوله‌ غدیر به سمت ایستگاه پمپاژ امام علی(ع) در حال انجام است.

بخشی از روستاها و مناطق حاشیه‌ای خوزستان به دلیل خشکسالی و کمی بارش ، با مشکل کم آبی و بی آبی روبه‌رو هستند.

پیش از این بسیج سازندگی سپاه خوزستان آبرسانی به مناطقی از شهرستان هویزه و چند شهر و روستای دیگر استان را با تانکر آغاز کرد و این خدمت رسانی تا برقراری آب پایدار در این مناطق ادامه دارد.