برگزاری رزمایش مثبت حرکت با مساعدت ستاد اجرایی فرمان امام ره در کهگیلویه و بویراحمد
برگزاری رزمایش مثبت حرکت با مساعدت ستاد اجرایی فرمان امام ره در کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری رزمایش مثبت حرکت در استان خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، طرح مثبت حرکت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در راستای تامین ۱۲۰دستگاه ویلچر برای کودکان نیازمند کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: در این رزمایش تعداد ۱۲۰ دستگاه ویلچر بین افراد با نیاز ویژه زیر ۱۴ سال استان توزیع خواهد شد.

شایان نادری افزود: این رزمایش همزمان با سراسر کشور در استان آغاز شده است تا ۲۷ هزار دستگاه ویلچر را به دست نیازمندان و افراد با نیاز ویژه برسانند و به تبع آن در فاز اول ۱۲۰ دستگاه در استان کهگیلویه و بویراحمد توزیع می شود.

وی اظهار داشت: هدف ما در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) این است که معلولیت، محدودیت انگاشته نشود، لذا نیروهای جهادی نیز با کمک ستاد اجرایی و بنیاد ۱۵ خرداد اقدام به بررسی وضعیت معلولین زیر ۱۴ سال کردند و این تعداد ویلچر بین آنها توزیع خواهد شد.

نادری با اشاره به کمک ها و همکاری سازمان بهزیستی در راستای اجرای این رزمایش گفت: بهزیستی استان نیز همکاری لازم را در جهت شناسایی این تعداد معلول داشته که جای تقدیر دارد، همچنین ساخت خانه برای خانواده های دو معلولی با کمک بنیاد برکت در جریان است، اگر چه سرعت این کار کم بود ولی ان شاء الله تلاش‌های بیشتری صورت خواهد گرفت تا هر چه زودتر مشکلات خانواده های دو یا چند معلولی رفع شود.

مدیرکل بهزیستی استان نیز در این  تقدیر رزمایش ضمن از مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد ۱۵ خرداد، گفت: از این مجموعه در استان و در راس آن مدیر تلاشگر و ارزشی ستاد اجرایی که حلقه‌های این همایش خداپسندانه را فراهم کردند تا ۱۲۰ خانواده نیازمند به ویلچر دسترسی داشته باشد، تشکر می کنم.

دکتر مرادی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام به دفعات زیاد کمک های متعددی به مددجویان سازمان بهزیستی در حوزه معیشتی و تامین موادغذایی صورت داده و امروز نیز در سراسر کشور اقدام به تهیه و توزیع ویلچر کردند.

مرادی اذعان داشت: بهزیستی به تنهایی پاسخگوی همه نیازهای جامعه هدف خود نمی باشد و به یاری همه دستگاه ها نیاز دارد و امروز نیز ستاد اجرایی فرمان امام در کنار مجموعه بهزیستی به افراد نیازمند خدمات رسانی کردند.

وی با اشاره به وضعیت معلولان در استان گفت: در سطح استان خوشبختانه افراد دارای معلولیت، خلاقیت‌ها و توانمندی‌های خوبی در حیطه های علمی و ورزشی از خودشان ارائه دادند و توانمندی‌های خوبی دارند تا جایی که حتی مقام های جهانی و المپیکی کسب کردند و ما تلاش می‌کنیم هر کمک و کاری از دستمان به عنوان متولی در بهزیستی ساخته باشد کوتاهی نکنیم.

وی اضافه کرد: در این راستا ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز همکاری خداپسندانه ای داشتند که جای تقدیر و تشکر دارد، این همایش نیز همزمان شد با روز جهانی معلولین و در هفته گرامیداشت معلولین قرار داریم که جناب دکتر نادری با دوراندیشی در این روز اقدام به برگزاری همایش کردند، امیدواریم بتوانیم گام‌های بیشتری در جهت خدمت به جامعه هدف معلولان استان برداریم.

در پایان این همایش به تعدادی از کودکان معلول زیر ۱۴ سال به صورت نمادین ویلچر اهدا شد.

کد خبر
  • نویسنده : مالک آهنگ