اینجا بحث سهم خواهی اشخاص نیست/گزینه‌ای که بزودی معرفی می‌شود
اینجا بحث سهم خواهی اشخاص نیست/گزینه‌ای که بزودی معرفی می‌شود
احمدزاده: نباید اینگونه احساس شود که همه مدیریت‌ها را مثلاً به مرکز استان دادند.

بحث مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به دراز کشیده شد و روزی نیست که در فضای سیاسی و مجازی استان پیرامون آن صحبتی نشود و یا متنی نوشته نشود. همین امروز مطلبی در فضای مجازی مبنی بر حمایت از یکی از گزینه‌های آموزش و پرورش در رسانه‌ها منتشر شد. جغرافیای مدیران انتخابی به یک چالش مهم برای استان کهگیلویه و بویراحمد تبدیل شده و پیرامون آن حرف و حدیث‌های زیادی زده می‌شود.
سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سئوالی در خصوص سرانجام انتخاب مدیرکل آموزش و پرورش به تابناک گفت: در آخرین خبر اعلامی از طرف وزارت به من گفته شد که گزینه مدیر کلی نهایی شده و طی روزهای آینده معرفی خواهد شد. البته هنوز نام گزینه را به صورت صددرصدی به من اعلام نکرده‌اند.

علی احمد زاده در خصوص تقسیم مناصب به صورت منطقه‌ای توضیح داد: در خصوص انتخاب مدیران سیاست ما بر رعایت نوعی توازن در کل استان است و نباید اینگونه باشد که همه مدیران کل از یک شهرسان باشند.
وی ادامه داد: به گونه‌ای برنامه ریزی شده است که کهگیلویه بزرگ با شهرستان‌هایش، بویراحمد با شهرستان‌هایش و حوزه باشت و گچساران، همه به نوعی در مدیریت استان نقش داشته باشند و کسی نسبت به این موضوع گلایه نداشته باشد.
احمدزاده در خصوص رعایت اصل شایسته سالاری گفت: بی شک همه شهرستان‌ها نیروهای شایسته دارند و اینگونه نیست که همه شایسته‌ها در یک شهرستان جمع شده باشند.
وی توضیح داد: به عنوان مثال در حوزه‌هایی ماننده آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و بقیه ادارات کل همه شهرستان‌ها استعدادهایی دارند و ما هم تلاش کرده‌ایم که این مسئولیت‌ها را حتی الامکان در همه شهرستان‌ها پخش کنیم تا بچه‌های شهرستان‌های مختلف حس نکنند دیده نمی‌شوند.
احمدزاده گفت: همه این نیروها بچه‌های استان هستند و تفاوتی برای ما ندارند ضمن اینکه تاکنون سعی کردیم از نیروهای بومی استفاده کنیم و اینگونه هم بوده است.
استاندار افزود: اینجا بحث سهم خواهی اشخاص نیست بلکه سعی کرده‌ایم اگر در دستگاهی مانند جهاد کشاورزی از یک شهرستان استفاده کرده‌ایم برای دستگاه هم پای آن از نیروهای شایسته دیگر شهرستان‌ها استفاده شود تا توازن منطقه‌ای درون استانی را حفظ کنیم.
احمدزاده گفت: نباید اینگونه احساس شود که همه مدیریت‌ها را مثلاً به مرکز استان دادند یا اینکه اینگونه برداشت شود که فلان شخص توانمند بود و همه مدیریت‌ها را برای فلان شهرستان برد. تلاش کردیم چنین برداشتی صورت نگیرد و همه نیروهای خوب شهرستان‌ها دیده شوند.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود آموزش و پرورش از دیگر دستگاه‌ها مهمتر است و در انتخاب مدیر آن حساسیت بیشتری لازم است، اظهار داشت: همه دستگاه‌ها در جای خود مهم هستند. آب، جهاد کشاورزی، صنعت، دانشگاه‌ها همه مهم هستند. آموزش و پرورش را در کنار دانشگاه‌ها باید دید. دانشگاه یاسوج، علوم پزشکی، آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد، دانشگاه فرهنگیان و همه مراکز فرهنگی مهم هستند و نباید به گونه‌ای باشد که مدیریت همه مراکز فرهنگی در یک شهرستان متمرکز باشد. باید همه مردم دیده شوند.
احمدزاده ادامه داد: تاکنون تلاش کردیم نیروهای شایسته همه شهرستان‌ها دیده شوند و در انتخاب‌ها هم همه جریان حاکمیتی استان نقش داشته‌اند و اینگونه نبوده که من انفرادی تصمیم گرفته باشم.
وی گفت: در انتخاب مدیران، به صورت جمعی نشسته‌ایم، سوابق افراد را بررسی کرده‌ایم و تلاش شده که بهترین‌ها را انتخاب کنیم.
احمدزاده ادامه داد: گاهی می‌بینیم برخی افراد خود با توجه به ارتباطاتی که در وزارتخانه‌ها دارند، راه می افتند و می‌روند تهران کارهایی انجام می‌دهند که این یعنی نباید این نفوذها را هم نادیده بگیریم و گاهی شاهدیم همین نفوذها باعث بر هم خوردن موازنه‌های ما می‌شود و تلاش‌های ما را هم این افراد عقیم می‌گذارند.