امسال طرح هر مدرسه یک کلاس سواد‌آموزی در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود
امسال طرح هر مدرسه یک کلاس سواد‌آموزی در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود
مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:‌ از امسال طرح هر مدرسه یک کلاس سواد آموزی برای توسعه شناسایی و جذب بی‌سوادان با محوریت اولیای بی سواد دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

هادی زارع‌پور در نشست مسؤولان استانی و کارشناسان حوزه سواد آموزی شهرستان‌ها و مناطق استان در چرام گفت: این مبلغ برای سواد آموزان دوره انتقال به ازای هر نفر ۹۳۰ هزار تومان و در دوره تحکیم ۱۶۱ هزار تومان و برای معلولان ناشنوا و نابینا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

 وی گفت: از امسال طرح هر مدرسه یک کلاس سواد آموزی برای توسعه شناسایی و جذب بی‌سوادان با محوریت اولیای بی سواد دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای آموزش مهارت های اجتماعی ،مهارت های زندگی و حقوق شهروندی همزمان با آموزش سواد پایه ۱۴ مرکز یادگیری محلی در استان فعال است و امسال ۲ مرکز دیگر در بویراحمد و باشت فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

وی گفت: فعالیت های سواد آموزی در قالب برون سپاری و از طریق واگذاری به ۱۲ مؤسسه و تشکل مردم نهاد انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: معلمان بویژه در مناطق روستایی و عشایری می‌تواند در امور سوادآموزی مشارکت کنند.

وی گفت: بر اساس ارزیابی فعالیتها در ۱۶ شاخص ملی نهضت سواد آموزی استان رتبه عالی کشور را کسب کرد.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: امسال ۱۶ هزار و ۱۸۶ بی‌سواد و کم‌سواد کلاسهای سوادآموزی زیرپوشش فعالیت های مکمل سواد آموزی مانند: خواندن با خانواده- حلقه‌ کتابخوانی- طرح نماز کلید بهشت- مهارت آموزی- مسابقات پرسش مهر و کتابخوانی و فعالیتهای مراکز یادگیری محلی قرار می‌گیرند.

سید حمدالله خواهش نیک گفت: امسال برای نخستین سال تمامی سوادآموزان زیر پوشش طرح نماز کلید بهشت قرار می‌گیرند.

وی گفت: ثبت نام دوره های سوادآموزی، در دوره های انتقال و تحکیم تا پایان آبان و در دوره سوادآموزی تا پایان دی‌ماه انجام می‌شود

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گفت: تاکنون ۸۳۸ نفر در دوره های سوادآموزی ثبت نام کردند که بیشترین میزان مربوط به بویراحمد- دهدشت و باشت است.

خواهش نیک افزود: در استان ۲۲۷ نفر مشمول طرح الحاقی تعیین تکلیف آموزش دهندگان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی تایید و پس از تایید از سوی وزارت آموزش و پرورش و سازمان نهضت سوادآموزی به حوزه معاونت پشتیبانی آموزش و پرورش استان ارائه شد.

وی گفت: بیش از  ۲۰۰ پرونده دیگر در حال بررسی است که بزودی در کارگروه استانی انجام و در صورت تایید به سازمان نهضت سوادآموزی ارائه می شوند.

رئیس آموزش و پرورش چرام هم گفت: امسال ۱۴۰ نفر در ۳ دوره سوادآموزی-انتقال و تحکیم زیر پوشش فعالیت های سواد آموزی قرار می گیرد.

صدرالله عزیزی گفت: در مرکز یادگیری چرام بی‌سوادان و کم‌سوادان با انواع مهارت ها و حقوق شهروندی آشنا می شوند.

انتهای پیام/