اقامت حدود ۱۳ هزار گردشگر در استان کهگیلویه و بویراحمد
اقامت حدود ۱۳ هزار گردشگر در استان کهگیلویه و بویراحمد
به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از روز بیست و پنجم اسفند ماه تاکنون ۳۱ هزار نفر از جاذبه‌های این استان بازدید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، سعید طالبی پور افزود: براساس داده‌های سامانه نظارت بر تاسیسات گردشگری، از این تعداد افزون بر ۱۲هزار و ۸۰۰نفر در استان اقامت کردند.

وی ادامه داد: در ۲۹ اسفند ماه، آخرین روز سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۴هزار و ۵۰۰ نفر از استان بازدید و ۶ هزار و ۵۶۰ نفر هم در استان اقامت گزیدند.

وی تصریح کرد :گردشگران و مسافرانی که در چند روز گذشته وارد استان شدند بیشتر از آبشار یاسوج، روستای کریک و غار ده شیخ دنا، پارک شلال دون باشت، بارگاه بی بی حکیمه (س) در گچساران، چشمه بلقیس چرام و حرم امامزاده محمد کهگیلویه بازدید کرده اند.

طالبی پور اظهار ظرفیت اقامتی مسافران نوروزی در سطح کل استان را تا ۱۰۰ هزار نفر در اقامتگاه‌های رسمی و سایر موارد ذکر کرد و گفت: افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ تخت اقامتی رسمی تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قرار دارد که مورد استفاده گردشگران و مسافران نوروزی قرار می‌گیرد.

طالبی پور افزود: علاوه بر مکان‌های رسمی، فضای مدارس، سالن‌های ورزشی و هلال احمر، شهرداری‌ها با پیش بینی شرایط خاص و حتی بارندگی در ایام نوروز، در مجموع تا ۱۰۰ هزار ظرفیت اقامت در نظر گرفته شد.

۱۲پایگاه و ۱۶۳ آموزشگاه در قالب یک هزار و ۲۶۱ کلاس توسط آموزش و پرورش استان برای اسکان مسافران نوروزی ۱۴۰۲ در استان تدارک شده است.

انتهای پیام /

  • نویسنده : مالک آهنگ