اعتبارات ضعیف عمران روستایی استان
اعتبارات ضعیف عمران روستایی استان
نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات استانی جوابگوی عمران روستایی در این استان نیست و باید از محل اعتبارات ملی تدبیری کرد.

مهدی روشنفکر امروز در نشست با تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اظهار داشت: ضروری است با توجه به عدم کفایت اعتبارات استانی برای اجرای طرح‌های هادی، از محل اعتبارات ملی و قیر رایگان تدبیری کرد تا گوشه‌ای از مشکلات مناطق محروم روستایی مرتفع شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بویراحمد و مارگون ۲۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد، عنوان کرد: بسیاری ازاین روستاها از زیرساخت‌های اولیه محروم بوده که همین امر سبب شده شاهد مهاجرت روستائیان به حاشیه شهر یاسوج و به تبع آن وقوع برخی مشکلات فرهنگی و اجتماعی باشیم.

روشنفکر ابراز کرد: انتظار می‌رود از اعتبارات ملی در اختیار بنیاد مسکن این شهرستان به‌صورت ویژه دیده شود تا بخشی از مشکلات اجرای طرح هادی روستایی بخصوص  پروژه‌های حوادثی مرتفع گردد.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهرستان دنا با دارا بودن ۹۰ روستای بالای ۲۰ خانوار به دلیل زلزله ۵.۶ ریشتری ۲۹ بهمن ماه ۹۹ و عبور و مرور ماشین آلات سنگین برای آواربرداری و تهیه مصالح ساختماتی تقریبا تمام آسفالت‌های انجام شده دچار خسارت شده و اجرای طرح هادی در اکثر روستاها یا شروع نشده و یا نیمه تمام بوده که نیازمند اعتبارات ویژه از محل اعتبارات ملی و قیر رایگان است.

روشنفکر خواستار تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان تازه تاسیس مارگون شد ‌و افزود: میانگین جمعیت روستایی کشور حدود ۲۶ درصد بوده ولی در استان کهگیلویه و بویراحمد ۴۵ درصد است.

انتهای پیام/خ