آیا کارخانه قند یاسوج راه اندازی می شود؟
آیا کارخانه قند یاسوج راه اندازی می شود؟
نماینده بویراحمد با رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام برای محرومیت‌زدایی در حوزه انتخابیه خود رایزنی کرد.

 در دومین نشست مهدی روشنفکر نماینده سه شهرستان کهگیلویه و بویراحمد با رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای پیگیری راه اندازی کارخانه قند یاسوج تا وعده‌های مخبر برای احداث مدرسه و خانه بهداشت بحث و تبادل نظر شد.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون برای سومین بار در یک سال اخیر به سراغ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) رفت تا مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود را بررسی کرده و به توسعه کمک کند.

مهدی روشنفکر در نشست با محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: ۳ شهرستان بویراحمد، دنا و مارگون با ۳۴۰ روستای بالای ۲۰ خانوار و تعداد زیادی روستاهای زیر ۲۰ خانوار و ۱۰ خانوار در زمینه تامین زیرساخت‌ها از جمله راه ارتباطی مناسب، نبود مدرسه، شبکه آبرسانی و بهداشت عمومی با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

روشنفکر با اشاره به اینکه به دلیل فقر امکانات و بیکاری شاهد مهاجرت روز افزون روستائیان به مناطق حاشیه شهرها هستیم، ادامه داد: با وجود ظرفیت‌ها بالقوه در بخش‌های مختلف برای توسعه اشتغال روستایی در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل نبود مهارت و تسهیلات لازم شاهد افزایش بیکاری در روستاها هستیم.

وی خواستار ارائه آموزش و مهارت‌های لازم فنی برای کارآفرینی خرد در مناطق روستایی شد و ادامه داد: امیدوارم بزودی شاهد بلند شدن دود کارخانه قند یاسوج بعد از سال‌ها تعطیلی توسط ستاد  اجرایی فرمان حضرت امام(ره) باشیم.

روشنفکر همچنین خواستار احداث مدرسه، شبکه آبرسانی، خانه بهداشت و جاده سازی برای روستاهای کمتربرخوردار توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) شد و گفت: برای رفع محرومیت‌ها انتظار مساعدت ویژه از نهادهای انقلابی داریم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در پایان این نشست در زمینه راه اندازی کارخانه قند یاسوج در صورت به نتیجه رسیدن رایزنی‌ها با بانک تجارت به عنوان مالک عمده این کارخانه اظهار امیدواری کرد و افزود: ۱۰ مدرسه کانکسی در سه شهرستان بویراحمد، دنا و مارگون جمع آوری و نسبت به احداث ساختمان مورد نیاز اقدام می‌شود.

محمد مخبر با اشاره اینکه برای رفع مشکلات آبرسانی، بهداشت و درمان و اشتغال روستایی مصمم هستیم، بیان کرد: بنا به پیشنهاد ارسالی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون چندین خانه بهداشت در این شهرستان‌ها احداث می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ۶۰۰ طرح خرد با اعتباری افزون بر ۸۰ میلیارد تومان نیز در این حوزه اجرایی می‌کنیم.

انتهای پیام/