آن چه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد
آن چه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد
مبارزه با فساد نیاز به تدبیر دارد /مردم به نکات بهداشتی مقابله با کرونا توجه کنند/دستگاه قضا با خائنین در آتش سوزی جنگلها برخورد کند

پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک ؛ امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه افرادی که به طور عمد اقدام به آتش سوزی مراتع و جنگل‌های استان می‌کنند خائن هستند و دستگاه قضایی باید برخورد قاطع و جدی با آن‌ها داشته باشدگفت :باید مردم بایددر خصوص کرونا بیشتر نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری را رعایت و از ماسک و دستکش استفاده کنند.

خبر دیشموک به نقل از  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امام جمعه یاسوج و نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: افرادی که به طور عمد اقدام به آتش سوزی مراتع و جنگل‌های استان می‌کنند خائن هستند و دستگاه قضایی باید برخورد قاطع و جدی با آن‌ها داشته باشد.

آیت‌الله سید نصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۱۳ تیرماه ۹۹ شهر یاسوج با تبریک سالروز ولادت امام رضا(ع) گفت: آن حضرت مقام و منزلت بالایی دارد و زیارت بارگاه آن حضرت برای شیعیان ثواب زیادی است.

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به آتش‌سوزی کلینیک سینا در تهران گفت: باید مسائل امنیتی و ایمنی کار در مراکز مختلف بیشتر شود و مسوولان باید امنیت این مراکز را افزایش داده و دقت بیشتری شود چنان که این حادثه ضربه زیادی به کشور وارد کرد.
حسینی در ادامه افزود: آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع استان خسارات سنگینی تا به حال به استان تحمیل کرده و هزینه‌هایی داشته و افرادی که به طور عمد اقدام به آتش سوزی مراتع و جنگل‌های استان می‌کنند خائن هستند و دستگاه قضایی باید برخورد قاطع و جدی با آن‌ها داشته باشد.
وی گفت: مردم هم مراقب باشند که به صورت سهوی هم باعث آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌های استان و از بین رفتن آن‌ها نشوند.
نماینده ولی‌فقیه در استان در خصوص کرونا هم گفت: وضعیت مناسبی در استان نیست تلفات در حال افزایش است که باید مردم باید بیشتر نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری را رعایت کنند و از ماسک و دستکش استفاده کنند چرا که برخی مناطق استان وضعیت قرمز شده است.
حسینی ادامه داد: مناطق زرد و با علائم هشدار هم مراقبت بیشتری کنند و از تجمعات غیر ضروری پرهیز شود برگزاری مراسم‌های عروسی و ترحیم با ازدحام جمعیت توجیهی ندارد که باید ممنوع شود چون سلامت و جان مردم به خطر می‌افتد.
وی در ادامه به ائتلاف سعودی آمریکایی برای حمله به یمن و جنایات چند ساله در این جنگ به انواع جنایت‌ها اشاره کرد و گفت: مجامع بین‌المللی سکوت کرده‌‌اند و سعودی‌ها مزدوران آمریکا و صهیونیستی هر کاری بخواهند با حمایت آن‌ها انجام می‌دهند.
حسینی گفت: عربستان سعودی حاشیه امن برای اسرائیل ایجاد کرده چرا که یکی از توطئه‌های دشمنان به جان هم انداختن مسلمانان است.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار ویدئو کنفرانس با مسوولان قوه قضاییه گفت: معظم له در این دیدار مسائل مهمی را اشاره فرمودند که از جمله آن‌ها تاکید بر مبارزه با فساد در همه ابعاد اقتصادی و سیاسی و اجتماعی و اجرا و برقراری عدالت و تلاش برای رونق اقتصادی و جلوگیری از تعطیلی واحدهای اقتصادی و صنعتی بود.
حسینی گفت: بسیاری از این واحدها به دلیل سوء مدیریت تعطیل شده‌اند که قوه قضاییه می‌تواند با پی‌گیری تخلفات آن‌ها را به چرخه تولید برگرداند.
وی تاکید کرد: مبارزه با فساد در کشور به گونه‌ای نباشد که فکر شود در کشور همه مسوولان و کل دست اندرکاران اجرایی فاسد هستند این تصور خطر آفرین است و نیاز به تدبیر دارد و موجب ناامیدی مردم به نظام و انقلاب می‌شود، مبارزه با فساد باید امیدبخش باشد.
**********************
خطبه های نماز جمعه شهرستان لنده :
امام جمعه شهرستان لنده گفت: طمع ورزی و مذاکره ذلیلانه با غربی ها از روی نادانی نیست بلکه به دنبال ضربه وارد کردن به نظام است

امام جمعه لنده تاکیدکرد: طمع ورزی و مذاکره ذلیلانه با غربی ها از روی نادانی نیست بلکه به دنبال ضربه وارد کردن به نظام هستند وگر نه چرا به سمت جهش و تولید حرکت نمی کنند

حجت الاسلام والمسلمین سید هدایت محمودی اصل در خطبه های جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به تقوای الهی گفت: با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت:امروز همه ما در برابر امورات دینی و معنوی خویش موظف هستیم.

وی افزود: روز جمعه روز اجتماع انسان ها در قیامت است و هیچ مومنی نیست که با قدم های خویش به سمت نماز جمعه حرکت کند و برای او حسنه ننویسند.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار مسولان قضایی در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی فرمودند عامل فساد در کشور بحث ساختار های نامناسب و فاسد پرور و فساد زا است که جریان قدرت تحمل برخورد را ندارند و به پنهان کاری و یا فرار روی می آورند.

وی افزود:رسالت اصلی دستگاه قضایی تلاش برای کار نو و برخورد قاطع و سرعت بخشیدن به کارها و پرونده ها هستند و مردم خواهان برخورد با فساد دولتی و غیر دولتی است.

حجت الا سلام والمسلمین محمودی اصل گفت:دادستان های کشور در بحث جهش تولید نظارت داشته باشند و متاسفانه ساختار نظارتی باعث این همه گرانی شده است و در اینجا چه کسی باید از حقوق مصرف کنند دفاع کند.

وی در ادامه اظهارکرد:در همین نرخ گذاری مرغ به دلیل عدم تامین نهاده های دامی از سوی دولت فشار بر گرده مردم است که نشان دهنده جریان دزد پروری است.

محمودی اصل گفت:گرانی مسکن و سایر ملزومات زندگی مردم باعث نگرانی مردم از دولت و مسولان شده است که انتظار داریم دولت نظارت بیشتری داشته باشد.

امام جمعه لنده تاکیدکرد: طمع ورزی و مذاکره ذلیلانه با غربی ها از روی نادانی نیست بلکه به دنبال ضربه وارد کردن به نظام هستند وگر نه چرا به سمت جهش و تولید حرکت نمی کنند.

او خاطرنشان کرد: بخاطر وعده ها برخی استاد بحران سازی در کشور هستند و از دولت می خواهیم در این یکسال از نظارت بیشتری استفاده کند.

محمودی اصل گفت:امیدواریم مجموعه شهرداری در جهت پاسخگویی به مردم تلاش کنند و از دروغگویی پرهیز کنند.

وی گفت:رعایت موازین بهداشتی و اجرای پروتکل های بهداشتی یکی از مهمترین واجبات است که باید در این روزهای کرونایی حتما رعایت شود.

امام جمعه لنده در خصوص مشکلات آب و برق گفت:انتظار داریم مردم در بحث آب و برق مصرف خود را مدیریت کنند چرا که میزان مصرف چندین برابر شده است.

 

انتهای پیام/م: آ