آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی
آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی
مسئول دفتر شورای نگهبان در کهگیلویه و بویراحمد از آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس دوازدهم در هیأت‌های نظارت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، جوکار افزود: در استان۱۷۴ داوطلب مجلس ثبت نام قطعی انجام دادند که دو نفر از آنها انصراف دادند.
وی افزود: اعمال ماده ۶۰و ۶۱ قانون انتخابات در فرمانداری ها انجام و نتیجه بررسی صلاحیت ها به داوطلبان اعلام شد.
مسئول دفتر شورای نگهبان در استان با بیان اینکه بررسی ها هم اکنون وارد فرآیند ماده ۶۲ قانون انتخابات شده است گفت: از ۲۵ آبان تا ۱۴ دی به مدت ۵۰ روز بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات نظارت استان و هیات مرکزی انجام می شود.
جوکار افزود: در این مرحله اعتراضات داوطلبانی که در مرحله اجرایی رد صلاحیت شده اند بررسی می‌شود.
وی اضافه کرد: در این مرحله و با توجه به ماده ۶۲ قانون انتخابات صلاحیت همه داوطلبان چه آنهایی که در هیات های اجرایی رد صلاحیت شده اند و چه آنهایی که تایید شدند، بررسی می‌شود و اعمال صلاحیت مجزایی از هیات های اجرایی انجام می شود.
وی بیان داشت: همچنین در این مرحله سخنان داوطلبانی که تائید نشده اند شنیده می شود.
جوکار گفت: جهت تنویر افکار عمومی اعمال ماده ۶۲ کاملاً مستند و مستدل است و شورای نگهبان بدون دلیل داوطلبی را رد صلاحیت نمی‌کند.
مسئول دفتر شورای نگهبان در استان افزود: بعد از ارسال نظرات کارشناسان شورای نگهبان در استان، هیات مرکزی نظارت با بررسی مجدد نتیجه نهایی را در ۱۵ و ۱۶ دی به داوطلبان اعلام می کند.
جوکار بیان داشت: بعد از اعلام نتایج، داوطلبان از ۱۶ دی ماه به مدت سه روز می توانند اعتراض خود را به رای هیئت نظارت ثبت کنند.
وی اضافه کرد: شورای نگهبان به مدت ۳۰ روز به اعتراض داوطلبان رسیدگی و نتیجه را به داوطلبان اعلام می کند.

انتهای پیام

  • نویسنده : مالک آهنگ