آخرین مهلت استفاده کارفرمایان از بخشودگی جرایم بیمه‌ای
آخرین مهلت استفاده کارفرمایان از بخشودگی جرایم بیمه‌ای
مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: مهلت کارفرمایان برای بهره‌مندی از بخشودگی جرایم بیمه ای ۳۱ تیرماه جاری پایان می یابد.

عباس نورمحمدی در گفت‌وگو اب خبرنگار فارس در یاسوج  اظهار داشت: کارفرمایان کارگاه های تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف که بدهی بیمه ای آنان تا اسفندماه ۱۳۹۹ قطعی شده است، می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی افزود: متقاضیان می بایست با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir در قسمت کارفرمایان درخواست خود را ثبت کنند.

نورمحمدی اظهار داشت:  این درخواست ظرف مدت ۷ روز از زمان ثبت در سامانه، در شعبه تامین اجتماعی بررسی و نتیجه آن در صندوق شخصی کارفرما به او اعلام می شود.

 به گفته وی در صورت پذیرش درخواست و ابلاغ آن، کارفرما حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز می بایست به شعبه تامین اجتماعی مراجعه و نسبت به پرداخت و یا تقسیط بدهی خود اقدام کند و در غیر این صورت به منزله انصراف از بهره مندی از مزایای بخشودگی تلقی خواهد شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: کارفرمایان در صورت تمایل می توانند بدهی خود را از ۱۲ تا ۳۶ ماه تقسیط و یا آن را یکجا پرداخت کنند.

نورمحمدی اضافه کرد: در صورت تقسیط بدهی، با توجه به تعداد اقساط انتخابی، از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد امکان بخشودگی جرایم وجود خواهد داشت.

وی شرط اصلی بهره مندی از این تسهیلات را حفظ یا افزایش سطح اشتغال کارگاه از بهمن ۱۳۹۸ تا پایان دوره تقسیط بدهی و هم چنین ارسال بموقع لیست و پرداخت کامل حق بیمه کارکنان شاغل در دوره تقسیط بیان کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در مورد کارگاه هایی که در بهمن ۱۳۹۸ غیرفعال بوده و یا بعد از این تاریخ شروع به فعالیت کرده اند، گفت: در این صورت، لیست حق بیمه مربوط به ماهی که بیشترین تعداد بیمه شده تا اسفند ۱۳۹۹ در آن ثبت شده است، مبنای تعیین سطح اشتغال کارگاه قرار می گیرد.

وی هدف از اجرای این طرح را حمایت از تولید و پشتیبانی از  واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی و اصناف بیان کرد و افزود: این طرح، نوعی مشوق برای کارفرمایانی است که سطح اشتغال کارگاه خود را با وجود شیوع کرونا حفظ و کرده و یا افزایش داده اند.

انتهای پیام/